MHGF’nin Anadolu’da yatırım ve istihdam seferberliğine ödül

MHGF’nin Anadolu’da yatırım ve istihdam seferberliğine ödül


MHGF’nin Anadolu’da yatırım ve istihdam seferberliğine ödül

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER)’in desteklediği, Gazeteci Celal Toprak ile Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte organize ettikleri, Kent ve Yaşam Ödülleri’nde Yatırıma Destek Ödülü Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Başkanı Hüseyin Öztürk’e gitti.

MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk bu yıl 14.’sü düzenlenen Kent ve Yaşam Ödülleri’nde jürinin “Doğu ve Güneydoğu’nun yatırım açlığını gidermek için seferber oldunuz. Yatırımcılarla iş ve aş bekleyen bölge insanı arasında yatırım köprüsü kurdunuz. Çok sayıda yeni yatırımın önünü açan cazibe merkezi etkinlikleriniz jürinin size ödül vermesine neden oldu” gerekçesiyle ödüle layık görüldü. 

Sanko Holding ana sponsorluğunda, Armada Hotel’de, düzenlenen 14. Kent ve Yaşam Ödülleri törenine, kamu, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Ödül alanlar arasında KKTC Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Başakşehir Belediye Başkanı Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, TÜRSAB Başkan Vekili Hasan Erdem ve Hamit Demir, Nazmi Arıkan, Turgut Torunoğulları gibi iş dünyasının önemli isimleri yer aldı.

Aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 40 kişilik jüri tarafından belirlenen ödüller, bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak gösteriliyor.

Gazeteci Celal Toprak tarafından, kanalekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilmekte olan ödüller, alanında oscar olarak nitelendiriliyor. Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla verilmekte olan Geleneksel Kent ve Yaşam  Ödülleri, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline geldi.