MHGF 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı: Hüseyin Öztürk güven tazeledi

MHGF 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı: Hüseyin Öztürk güven tazeledi


MHGF 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı: Hüseyin Öztürk güven tazeledi

Türkiye'nin 33 dernek, bu derneklere bağlı yaklaşık 12 bin firmayla alanında en büyük çatı kuruluşu Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) 7. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Hüseyin Öztürk, önümüzdeki üç yıl için yeniden seçilerek güven tazeledi.

Ülkemizin üretimde, istihdamda, ihracatta öncü sektörünün çatı kuruluşu Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) 7. Olağan Kurulunu İstanbul’da gerçekleştirdi. Türkiye genelinden üye derneklerin başkanları ve temsilcilerinin katıldığı genel kurulda Hüseyin Öztürk, oy birliğiyle yeniden seçilerek güven tazeledi. 

YENİ DÖNEMİN YOL HARİTASI

Yeni dönemin yol haritası hakkında konuşan Hüseyin Öztürk, “Türkiye, tekstil ve hazır giyimde uzun yıllardır dünyanın en büyük üreticisi ve ihracatçılarından biri ve yıllar içinde gerek kalite gerekse tecrübe konusunda çok önemli bir noktaya geldi. Ancak dünyada pandemi sonrası dengeler yerinden oynadı ve uluslararası ticaret anlayışı değişti. MHGF olarak dünya tekstil ve hazır giyim ticaretinden daha fazla pay almak için bu değişime karşı yeni bir yaklaşım ortaya koymak gerektiğini düşünüyoruz. Yeni dönemin başlıklarını; niş üretim, niş ürünler, niş pazarlama olarak belirledik. Bu yönde çalışmalarımıza ağırlık vererek, yeniden organize olacağız” dedi. 

MHGF 7. Genel Kurulu sonrası yapılan görev dağılımında Başkan Hüseyin Öztürk ile birlikte çalışacak ekip de belli oldu. Hayati Ertuğrul, Osman Ege, Hayati Akbaba ve Mehmet Kurt’un başkan yardımcılığını üstlendiği yeni MHGF Yönetim Kurulunda, Zafer Özbilge, Okay Şimşek, Turan Aksoy, Anıl Hakcı, Mehmet Kondur, İzzet Savaş, Servet Babataşı, Erdoğan Kulu, Mukaddes Başkaya ve Ufuk Muslu da yer aldı.