Federasyon Misyonumuz

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) 2007 yılında ülkemizin 11 saygın sektörel ve bölgesel derneğinin bir araya gelmesiyle, alanında ilk ve tek çatı örgütü olarak kuruldu. MHGF, birlikteliğin getirdiği güçle, her platformda ve her düzeyde sektörün çıkarlarını koruma, gelişimine katkı sağlama ve gelecek vizyonunu oluşturmayı kendisine misyon edinmiştir.

Federasyon, yeni branşların katılması ve daha geniş temsil gücüyle sektörel sorunların en üst düzeyde tartışıldığı, çözümün adresi, en yetkin platform olma özelliğine sahiptir.

Sektörel bir sivil çatı kuruluşu olarak bu büyük birlikteliğin verdiği güç ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket eden MHGF, sektörel faaliyetlerinde olduğu gibi sosyal sorumluluk projeleriyle de misyonunu yerine getirmektedir.

Federasyon Vizyonumuz

“Değişmeyen tek şey değişim” prensibini dikkate alarak hızla değişen şartlar ve ihtiyaçlara dönük bir yapılanmayla yola çıkan MHGF, İşbirliği ve güç birliğinin önemine inanarak, Finanstan, mesleki eğitime, koordinasyondan, sosyal sorumluluk alanlarına kadar başlatacağı yeni projeleriyle sektörün bütün sorularına cevap arayacaktır. Çözüm ortaklarıyla gerçekleştirdiği projeleri ve üyeleriyle yaptığı oryantasyon çalışmaları hayal ettiği geleceğe giden somut adımlarıdır.

Geleceği hayal edenler, hayalleriyle geleceği inşa edenlerdir.